حساب کاربري
جهت پخش سراسري آهنگ خود در اين رسانه ، وب سايت هاي معتبر ، کانال و پيج هاي پرمخاطب اينجا کليک کنيد.

بیوگرافی مهدی جهانی


مهدی جهانی در ۱۹ فروردین ۱۳۶۰ در تهران به دنیا آمد. وی، خواننده و آهنگساز است و دو برادر دارد که برادر بزرگترش در کشور هند به دنیا آمده است و برادر کوچکترش در تهران متولد شده است. پدر مهدی جهانی اهل شیراز و گزارشگر قدیمی فوتبال بوده و مادرش اهل گیلان است. پدر او و برادر مهدی جهانی هم در رادیو مشغول بکار است و اکنون از برنامه سازان رادیویی می باشد. محمد جهانی رادیو ورزش را تأسیس کرد و مدیر آن نیز می باشد.
مهدی جهانی به دلیل علاقه ای که به موسیقی و خوانندگی داشت این هنر را دنبال کرد و با خوانندگان و هم سن و سالان خود همکاری کرده و آهنگ منتشر کرد.

ورود مهدی جهانی به عرصه موسیقی
مهدی جهانی از راهرو آکادمیک وارد عرصه موسیقی شده است به علت اینکه او از رشته ی موسیقی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده است.

فعالیت حرفه ای مهدی جهانی
 در سال ۱۳۸۶ فعالیت حرفه ای مهدی جهانی با خرید سیستم صوتی توسط پدرش آغاز شد. بعد از این اقدام، برنامه های آهنگسازی را از طریق راهنمایی و مشاوره گرفتن از دوستانش، یاد گرفت و در این زمینه برای افزایش دانشش کتاب های حوزه آهنگسازی را مطالعه کرد.  

انتشار نخستین آلبوم مهدی جهانی
مهدی جهانی در دوران دانشجویی مشغول بکار موسیقی بود و البومی به نام دنیای خواب را در سال ۸۸ منتشر کرد که مجوز انتشار آن را در سال ۱۳۹۱ گرفت. البته کتاب سرنوشت، نخستین آلبوم وی بود که به علت بی برنامه بودن شرکت پخش کننده ، به درستی منتشر نشد و مخاطبی جذب نشد.


مهدی جهانی و ترانه سرایی
در مورد اینکه مهدی جهانی،  ترانه سراست باید بدانید که او خود می گوید من هیچ ادعایی در مورد ترانه سرایی، آهنگسازی و حتی خوانندگی ندارم ولی در این زمینه ها هر کاری انجام می دهم، صرفا برای دل خودم است و ترانه هایی که می نویسم وصف حال روزهای خودم با زبان خودم است که با کلمات ساده آن ها را می نویسم.

دانلود رايگان از طريق تلگرام دانلود رايگان از طريق اينستاگرام